Information

Kalorier i Pie

Kalorier i Pie



We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kalorier i Pie

Hvis der er mere end en serveringsmåling tilgængelig, skal du klikke på serveringen for at vælge andre portioner.

Pie kalorier og makronæringsstoffer

Betjener
Klik for at se andre enheder
KalorierCarb
(G)
Protein
(G)
Total fed
(G)
Lør Fed
(G)
Pie, æble, kommercielt tilberedt, beriget mel679.60.53.11.1
Pie, æble, kommercielt tilberedt, uan ​​beriget mel679.60.53.11.1
Pie, æble, tilberedt fra opskriften7510.50.73.50.9
Pie, banancreme, tilberedt af blanding, ikke-bages type71913.72
Pie, banancreme, tilberedt fra opskriften769.31.23.91.1
Pie, blåbær, kommercielt forberedt669.90.52.80.5
Pie, blåbær, tilberedt fra opskriften699.50.83.40.8
Pie, kirsebær, kommercielt forberedt7411.30.63.10.7
Pie, kirsebær, tilberedt fra opskriften7710.90.83.50.8
Pie, chokolade creme, kommercielt forberedt869.50.75.51.4
Pie, chokolademousse, tilberedt af blanding, ikke-bages type748.414.42.3
Pie, kokosnødcreme, tilberedt af blanding, ikke-bages type788.10.852.5
Pie, kokosnød creme, kommercielt forberedt8410.50.64.72
Tærte, kokosnødmelade, kommercielt forberedt748.61.73.71.7
Pie, ægcreme, kommercielt forberedt605.91.63.30.7
Pie, stegt pies, kirsebær9012.10.94.60.7
Pie, stegt pies, frugt9012.10.94.60.7
Pie, stegt pies, citron9012.10.94.60.7
Pie, citron marengs, kommercielt forberedt7613.40.42.50.5
Pie, citron marengs, tilberedt fra opskriften8111.11.13.70.9
Pie, hakket, tilberedt fra opskriften8213.60.73.10.8
Pie, fersken639.30.52.80.4
Pie, pecan, kommercielt tilberedt11316.21.15.21
Pie, pecan, tilberedt ud fra opskriften11714.81.46.31.1
Pie, græskar, kommercielt forberedt607.71.12.70.5
Tærte, græskar, tilberedt fra opskriften587.51.32.60.9
Pie, vaniljekrem, tilberedt ud fra opskriften799.21.44.11.1


Se videoen: Reacting to Keanu Reeves Memes - MEME REVIEW #60 (August 2022).